ABONE OL
Mayıs 5, 2022 10:26
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BAYRAM KUTLAMALARI!
Sevgili Okuyucularım;
ABD Başkanı Joe Biden, Pazartesi günü Müslümanların kutsal Ramazan Bayramına Beyaz Sarayda ev sahipliği yaptı.
Biden’a eşi Jill ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in eşi Dogg Emhoff Beyaz Saray’daki “Müslümanların Bayram kutlamaları” resepsiyonuna katıldılar.
Biden, Katılım öncesi (Pazar gecesi) yaptığı açıklamada, “Herkes için din özgürlüğü geleneği ülkemizi güçlendiriyor ve bu temel ilkeye olan kolektif bağlılığımızı sürdürmek ve derinleştirmek için tüm inançlardan ve farklı geçmişlerden Amerikalı vatandaşlarımızla çalışmaya devam edeceğiz” diyor.
“ Başkan Biden, “Bu yıl, Beyaz Saray’da bayramı kutlama ve ulusumuzda daha fazla anlayış ve birlik yaratma çabalarına öncülük eden teşvik edici Müslüman Amerikalıları onurlandırma geleneğini yeniden başlatarak sürdüreceğiz” diyor.
ABD de Başkanlık seçimlerinde veya Eyalet seçimlerinde geçmişin tarihsel sayfalarında hiç de iyi notlara rastlayamazsınız, “suikastler, komplolar, ” başta rastlanan notlar bulunmaktadır.
ABD Başkanı Biden, Beyaz Saray’da düzenlediği resepsiyon da Amerikalı Müslüman kanaat önderlerini ağırlarken yaptığı konuşmada;
Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Murat Mercan’ın da katıldığı resepsiyon da konuşan Biden, “Tüm Müslümanların bayramını kutladığını,”

“Amerikalı Müslümanlar ülkemizi daha da güçlü kılıyor” mesajı veren Biden, inanç özgürlüğünün Amerika’nın temel değerlerinden olduğunu söylüyor.
Programda Müslüman topluluklar adına kısa bir konuşma yapan Muhammed Mescidinin İmamı TALİB ŞERİF; “Farklı toplumlar arasındaki kardeşliğe ve toplumsal paylaşıma atıf yaparak Amerikalı Müslümanlara verdiği desteğinden dolayı Biden yönetimine teşekkür ettiğini” belirtiyor.
BAYDIN; ABD’de yaşayan İslam Kanaat önderlerine verdiği Resepsiyonu’na koruduğu kanatlarının altındaki (Fetullah Güleni) davet etmemiş galiba, yoksa FETO öldü mü, ne dersiniz.
ABD Ortadoğu da “BAHAR” (BOP) Projesi ile Müslüman ülkelere dünyanın gözünün içine baka, baka getirdiği bahar Fırtınası ve Tsunami ile baharı, zemheriye dönüştürmüştür. Irak, Mısır Suriye, Lübnan, Yemen Libya ve Afganistan özellikle desteklerinden nasibini almıştır. Afganistan’da getirilen rejim sistemi “Bayram kutlamaları için” diğerlerine şükürler ettirmiştir. Anlayana.

TÜRKİYEDE BAYRAM KUTLAMALARINIA BAKILDIĞINDA; İslami anlayışın farklılığı ayrıcalıklar yaratmaktadır. Normal olarak ramazan ayının başlaması ile sürdürülen oruçlar, bir kesimin farklı düşüncelerine tabi olarak “HİLAL görünmedi” diyerek bir gün daha fazla oruç tutarak Pazartesi değil, Salı günü bayram kutlamalarının başlamasına neden olmuştur. Sorun burada yatıyor, “Hilal” görünmeyişi.
Yaşadığımız ülkede Layık Cumhuriyet’in kanunları, hiçbir kimsenin inanç sistemine karışmadan serbest ibadet şeklini ön görmektedir.
Hilalli Yıldızlı Bayrağımızın dalgalandığı ülkemizde, Bilimin ve teknolojinin gelişimini yaşamak doğalı olmalıdır.
İslam’ın bütünselliği içerisinde “İslam Aleminin” Oruç bayramı Bayram’ı kutlu olsun.
Sağlıklı yaşayın sağlıcakla kalın

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.