ABONE OL
Şubat 25, 2022 07:54
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Salihli Bahçeşehir Koleji Future Designer Robot Takımı Vali Kardeniz’i Ziyaret Etti
Vali Yaşar Karadeniz, ayrıca Salihli Bahçeşehir Koleji Future Designer Robot Takımı Öğrencilerini ağırladı.
Ziyarette Bahçeşehir Koleji Salihli Kampüsü Sahibi ve Kurucusu Serdar Elmacı, Ortaokul Müdür Yardımcısı Canan Namver, Robot Takımı Danışman Öğretmeni Ertuğ Gözaydın, öğrenciler; Demir Elmacı, Ahmet Batu Kelem, Poyraz Efe Yıldız, Buğlem Öykü Gül, Efe Berk Aşkın, Ege Süha Kalkan, Yağız Dayoğlu, Yavuz Selim Kılınç, Yağmur Ünal, Efe Balık yer aldı.
Ziyarette Vali Karadeniz’e Bilim Kahramanları Buluşuyor/ First Lego Leagu Challenge 18. Türkiye Turnuvaları 2021-2022 Robot Turnuvasında Salihli Bahçeşehir Koleji Future Designer Robot Takımı’nın üst üste üç kez hem robot performans 1.si, hem de turnuva şampiyonu olduğu bilgisi verildi.
Gençleri teknolojik alanda yetiştirip çağa uyum sağlayabilmenin önemine değinen Vali Karadeniz, “Bugün artık üretim dediğimiz şey belki gıda üretimi için bu süreç biraz daha geriden geliyordur ama mekanik aksam, elektronik aksam ve yazılımlardan oluşuyor. Bu üç alan birden olmak zorunda. Aksam dediğimiz şey bildiğiniz gibi hardware diye adlandırılmış yazılım kısmı da software. Bunların üçü birbirini bütünlediği zaman artık bir şey öğretebiliyorsunuz. Sonuçta bilgisayar teknolojisi de o kadar ucuz teknoloji değil. Ama şu bir gerçek ki otomotiv dâhil olmak üzere tüm sektörler bilgisayar teknolojisinden artık faydalanıyorlar. En önemli kısmı da elektronik web yazılım kısmı. Dolayısıyla geleceğin meslekleri bu çerçevede şekillenecek. Sizlerin de buna hazır olmanızda fayda var” şeklinde konuştu.
Ziyarette öğrenciler, hazırlamış oldukları projelere ilişkin Vali Karadeniz’e bilgi verdi.
Vali Karadeniz, öğrencileri ve öğretmenlerini başarılarından dolayı tebrik ederek öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.