336 Motorsiklet Kontrol Edildi

336 Motorsiklet Kontrol Edildi

ABONE OL
Eylül 21, 2021 15:51
336 Motorsiklet Kontrol Edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

 

336 Motorsiklet Kontrol Edildi

 

Manisa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada Kırkağaç ta yapılan denetimlerde 336 Motorsiklet kontrol edilirken 20 Motorsikletin trafikten men edildiği araması olan 1 kişinin de yakalandığı açıklandı.

 

Yapılan açıklamada;

 

Manisa ili genelinde bulunan karayolunda son beş (5) yilda meydana gelen motosiklet/motorlu bisiklet kazalarında (31) yol kullanıcısı yaşamını yitirmiş, (1.837) yol kullanıcısı da yaralanmıştır.

Meydana gelen trafik kazaları incelendiğinde, motosiklet / motorlu bisikletlerde “Koruma Başlığı” (Kask) kullanılmamasının etkin role sahip olduğu tespit edilmiştir.

2021-2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında Manisa ili genelinde motosiklet / motorlu bisikletlerin karıştığı kazaları önlemek, kaza sonucunda meydana gelen can ve mal kayıplarını en aza indirmek, vatandaşlarımızı güvenli motosiklet (koruma başlığı) kullanımı konusunda bilgilendirmek, denetim faaliyetlerini her zaman ve her yerde etkin bir şekilde gerçekleştirerek, sürücülerde “algılanan yakalanma riski duygusunu” sürekli ve etkin olarak üst düzeyde tutabilmek amacıyla Manisa İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Motosikletli Trafik Timleri (Hızır) ve Jandarma Motosikletli Asayiş Timlerinden (Huzur) karma ekip oluşturularak Kırkağaç ilçesinde 21 Eylül 2021 tarihinde “motosiklet ve motorlu bisikletlere” yönelik müşterek özel denetim icra edilmiştir. İcra edilen faaliyette; (336) araç kontrol edilmiş, (50) araç ve sürücüye cezai işlem uygulanmış, (20) araç trafikten men edilerek, yakalama kaydı olan (2) araç ve (1) şahıs yakalanmıştır.

2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesinde; 2030 yılı hedefi olan; Trafik kazaları sonucu ölümlerin ve ciddi yaralanmaların %50 azaltılması, 2050 yılında hiçbir vatandaşımızın ölmediği ve ciddi derecede yaralanmadığı bir ülke hedefine ulaşılması için Manisa İl Jandarma Komutanlığı olarak trafik denetimlerine devam edilecektir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.