200 Yıllık Tarihi Konak, Fotoğraf Sergisiyle Turizme Açıldı

200 Yıllık Tarihi Konak, Fotoğraf Sergisiyle Turizme Açıldı

ABONE OL
Eylül 4, 2021 15:12
200 Yıllık Tarihi Konak, Fotoğraf Sergisiyle Turizme Açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

200 Yıllık Tarihi Konak, Fotoğraf Sergisiyle Turizme Açıldı

 

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kula Belediyesi işbirliğiyle restorasyonu tamamlanıp butik otel konseptiyle konuklarını başka bir zamana götüren Essanlar Konağı’nda gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Esat Erçetingöz ve Serhan Şarman’ın kadrajından Kula’nın tarihi ve kültürel mirası konulu “Yaşayan Müze Kula Fotoğraf Sergisi”nin açılışı gerçekleştirildi.

 

Açılış öncesi Kula’ya gelen İzmir Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri ve üyeleri Kula’yı gezerek eşsiz güzellikleri bir kez daha objektiflerine aldılar, öncelikle Kula Peri bacaları, Divlit Yanardağını ve Tarihi Kula Evlerini gezen misafirler açılış sonrası Kula Kent Ormanında yemeğe katıldılar, yemek sonrası Kula Kaymakamı Kemal Duru ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’a İzmir Saat kulesi minyatürü hediye eden Esat Erçetingöz ve Serhat Şarman desteklerinden dolayı Kaymakamı  Kemal Duru Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ,Gazeteciler Hikmet Sepet, Alaettin Yakın ve Harun Kayakçıya  teşekkürlerini ilettiler.

 

Essanlar Konağı ve Fotoğraf sergisinin Açılışın da konuşan  Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun “Katılım ve katkılarından dolayı Sayın Kaymakamız Kemal Duru, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanımız Azmi Açıkdil’e, fotoğraf sanatçıları Esat Erçetingöz, Serhan Şarman, sergi sponsoru Kula Maden Suyu A.Ş’nin değerli yöneticileri, İzmir ve Manisa’dan gelen fotoğraf sevdalıları, basın mensupları, kamu kurumlarının amirleri, STK Başkanları, tarihi konağın ismini aldığı Essanlar sülalesi mensuplarından Rahmi Erdil ve ailesi ile katılımcı tüm konuklara bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyorum.

 

Sergi fotoğrafları; Yunus Emre Kültür Merkezi fuaye alanında sergilenmeye devam edecektir.

 

Essanlar Konağı ve Fotoğraf sergisinin Açılışına Kula Kaymakamı Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Azmi Açık dil, Kula Jandarma Komutanı Üsteğmen Nurettin Yarımçam, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Kula Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Ahmet Yavuz  Çamlı, Manisa Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanı Cihat Taysi, Kula Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Aytekin Şadan, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Yiğen, CHP Kula İlçe Başkanı Osman Kasırga, CHP Belediye Meclis Üyesi Ramazan Kılınç, Kula Maden Suyu A.Ş. Yönetim kurulu adına Yasin Dülger, Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Üyesi Kula’lı Gazeteci Hikmet Sepet, Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Kula Temsilcisi Alaettin Yakın, Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Genel Sekreteri Saniye Kulalı, Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Basın ve Medya Sorumlusu Hasret Dilek Delier, Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Üyesi Kula Belediyesi Basın Danışmanı Harun Kayrakçı, Kula Halk Eğitim Müdürü Hüseyin İzci, konağın ismini aldığı Essanlar sülalesi mensuplarından Rahmi Erdil ve ailesi İzmirli Gazeteci ve Fotoğraf sanatçıları Esat Erçetingöz, Serhan Şarman, Orhan Beşikçi, Cem Seyhun Ünbay, Osman Akbaşak, Ahmet İmançer, Vehbi Moğol, Prof. Dr. Erkan Sevinç, Gürkan Genç, Mehmet Özdoğru, Sevim Şarman, Emine Çoruk, Gürbüz Karaelmas ve vatandaşlar katıldı.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.