Kula Belediye Meclisi’nden Filistin’e Destek, İsrail’in Zulmüne Kınama

Kula Belediye Meclisi’nden Filistin’e Destek, İsrail’in Zulmüne Kınama

ABONE OL
Haziran 6, 2021 11:56
Kula Belediye Meclisi’nden Filistin’e Destek, İsrail’in Zulmüne Kınama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kula Belediye Meclisi’nden Filistin’e Destek, İsrail’in Zulmüne Kınama

 

Kula Belediye Meclisi, mayıs ayı oturumunda İsrail’in Filistin’e yönelik sivilleri de hedef alan saldırılarını kınama, İsrail mallarını belediye reklam panolarından halka teşhir etme, Filistin’e ise destek kararı alındı.

Kula Belediye Meclisi, mayıs ayı toplantısını Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un başkanlığında Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirdi. Açılış ve yoklamanın ardından 9 Nisan 2021 Tarihli Toplantının karar özeti oy birliğiyle kabul edilirken gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, pandemi süreci hakkında değerlendirmelerde bulunarak geçmiş Ramazan Bayramı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. Yıldönümünü kutladı.

 

Başkan Tosun, konuşmasının devamında; “Biz Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa ve etrafında Ramazan Bayramı arifesinde İsrail’in başlattığı, çocuklar ve kadınlar başta olmak üzere çok sayıda masum Filistin halkının yaralanmasına ve hayatını kaybetmesine sebep olan insanlık onuru derinden zedeleyen, uluslararası hukukun temel ilkelerini ihlal eden menfur saldırıları kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Kula Belediye Meclisinde grubu bulunan, İyi Parti Grubu adına Yakup Yılmaz ve İyi Parti üyelerinin imzalı önergesini gündeme ilave edilmesi üzerine, MHP ve İyi Partili Meclis Üyelerinin ortak bildirisiyle İsrail’in Mescid-i Aksa ve Gazze’ye yönelik saldırıları kınama, Filistin’e destek mesajı verilerek kamuoyunda bilinç ve farkındalık oluşturulması amacıyla Belediyenin açık hava reklam panolarında İsrail menşeili ürün, mal ve markaların teşhir edilmesi kararı alındı.

 

İyi Parti Grubu’nun teklifi üzerine ek gündemde görüşülen “Filistin’e Destek, İsrail Zulmüne Kınama” başlıklı ortak bildiri Kula Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Volkan Filik tarafından okundu. Bildirinin okunmasının ardından MHP Grubu adına İbrahim Kilimci, ardından İyi Parti grubu adına Yakup Yılmaz söz alarak Başkan Tosun ve Belediye Meclis Üyelerine konuya gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkürlerini bildirdiler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.