YENİ VALİ AHMET AKDENİZ OLDU

YENİ VALİ AHMET AKDENİZ OLDU

ABONE OL
Haziran 5, 2021 19:24
YENİ VALİ AHMET AKDENİZ OLDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni Valiler Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yeni Karar nameyle Manisa Valisi Mustafa Hakan Güven çer  Mülkiye Başmüfettişliğine  alınırken  Batman Valisi  Ahmet Akdeniz  Manisa valiliğine atandı . 

VALİ AHMET AKDENİZ

1966 Mersin ili Erdemli İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Mersin’de tamamladı. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.

 1989 yılında Artvin Valiliği’nde maiyet memuru olarak göreve başladı. Bir yıl süre ile İngiltere’de hizmet içi eğitimi aldı.

Sırasıyla Bursa Büyükorhan Kaymakamlığı, Giresun Çamoluk Kaymakamlığı, Şırnak Vali Yardımcılığı, Diyarbakır Silvan Kaymakamlığı, Giresun Espiye Kaymakamlığı, Muğla Dalaman Kaymakamlığı ve en son İstanbul Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

 23 Mayıs 2014 tarihinde Ardahan Valisi olarak atandı. Burada 2 yıl görev yaptıktan sonra Bakanlar Kurulu’nun 01 Haziran 2016 tarih ve 2016/8864 sayılı kararnamesi ile Batman Valisi olarak atandı.

 Evli, iki çocuk babasıdır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.