ÖZ İŞ SENDİKASI ŞUBE BAŞKANI SEBAHATTİN YAVUZ  TYP GÜVENLİK ÇALIŞMALARI İÇİN MANİSADA
  • Kula Manşet
  • KULA HABER
  • ÖZ İŞ SENDİKASI ŞUBE BAŞKANI SEBAHATTİN YAVUZ TYP GÜVENLİK ÇALIŞMALARI İÇİN MANİSADA

ÖZ İŞ SENDİKASI ŞUBE BAŞKANI SEBAHATTİN YAVUZ TYP GÜVENLİK ÇALIŞMALARI İÇİN MANİSADA

ABONE OL
Haziran 6, 2021 14:53
ÖZ İŞ SENDİKASI ŞUBE BAŞKANI SEBAHATTİN YAVUZ  TYP GÜVENLİK ÇALIŞMALARI İÇİN MANİSADA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hak İş Konfederasyonuna bağlı Öz İş Sendikası Toplum Yararına Programı  (TYP) liler için Manisa’da Güvenlik Platformu oluşturdu.

Öz İş Sendikası  Şube Başkanı Sebahattin Yavuz ,Öz İş sendikası Genel Başkanımız Sedad Sevinç in onayıyla  Manisa TYP Güvenlik  İl Başkanlıgını  oluşturduk,Mansa   İl başkanlıgınada  Savaş  Aytimur’u getirdik  Manisa  ve İlçeleri  Alaşehir, Selendi ve Kula İlçelerinde teşkilatlarımızı oluşturduk  çalışmalarımıza başladık, İlk toplantımızı da Manisanın Kula İlçesinde gerçekleştirdik.

Öz İş Sendikası  Şube Başkanı Sebahattin Yavuz  TYP çalışanları kamu çalışanı olup kursiyer görünen en çok kamuda ezilen hiçbir sosyal haktan faydalanamayan izin süresi dahi olmayan 9 ay çalışıp daha sonra çalışma süreleri biten 3 ay bekleme surecini beklemek zorunda olan bu süreçte işsizlik kaygısı taşıyan tekrar başvurduğunda işine geri dönüp dönemeyeceğini bile bilemeyen kamu işçileridir. 3 ay suresi zarfında yeni alım olduğunda ise yeni alımlardan 3 ay bekleme surecinin doldurulması gerekçesiyle başvuru yapamamakta ya da bu süreçte işe girseler  dahi bir yıl içinde en fazla 9 ay çalışabilirsiniz 3 ay bitiminde işlerine  son verilmektedir. Bu durum hem bizleri hem çalışılan kurumlara bir nevi eziyet teşkil etmektedir,amacımız bu sıkıntıları biranönce çözüme kavuşturarak tüm çalışanlarımızın Kadrolu olmasını sağlamaktır dedi.

Yavuz 5188 sayılı kanunun ile çalışan  typ güvenlikler için, iç işleri bakanımız sayın Süleyman soylu ilede görüşerek kendilerine taleplerimizi ilettik dedi.

Öz İş Sendikası Manisa ,Balıkesir, Çanakkale Şube Başkanı Sabahattin Yavuz, Manisanın Kula İlçesinde gerçekleştirdiğimiz toplantıya  Kula İlçe Temsilcilerimiz Murat Çoban, Derya Sümer, Selendi İlçe temsilcimiz, Turgut Kaygısız, Yıldız Karagöz ve üyelerimiz katılırken, Kuladan Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Nazım Baytok ve Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Osman Kasırga da toplantımıza katılarak bizleri onurlandırdılar.

Ayrıca Ak Parti İlçe başkanı Ahmet Palabıyık ve iyi Parti İlçe Başkanı Yakup Yılmazda telefonla arayarak TYP güvenlik görevlisi emekçi kardeşlerimize başarılar dilediler.

Öz İş Sendikası Manisa, Balıkesir, Çanakkale Şube Başkanı Sabahattin Yavuz  katılımcılara Katılımlarından ve verdikleri destekten dolayı   teşekkür etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.