İYİ PARTİ’NİN ADAYI SELİM AŞKIN

İYİ PARTİ’NİN ADAYI SELİM AŞKIN

ABONE OL
Haziran 6, 2021 14:47
İYİ PARTİ’NİN ADAYI SELİM AŞKIN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

31 Mart 2019 da yapılacak yerel yönetimler seçiminde Kula da Millet İttifakında CHP ile birlikte seçime ortak giren İYİ Partinin Belediye Başkan adayı Selim Aşkın oldu.

Selim Aşkın Biyografisi

1 Ocak 1965 Kula doğumlu olan Selim Aşkın İlk-orta ve lise öğrenimlerimi Kula’da tamamladı. 1983 yılında Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü’nde eğitime başladı. İkinci sınıfta; eğitimini yarım bırakarak askerlik görevini tamamladı.

1987 yılına kadar baba mesleği olan sıcak demir işçiliğini sürdürdü.

1987 yılında Kula’da en önemli sektörlerinden olan Leblebi imalatı işine başladı. Leblebi üretimindeki yeni değişimleri yakalamak, imalatçılar arasında iş birliğini sağlamak, ülkemiz de ve dünyada Kula leblebisinin tanınmasını sağlamak için Türkiye’nin ilk Leblebiciler Sitesini 1992 tarihinde Kula ilçesinde kurarak, faaliyete geçirdi.

1994 yılında siyasete atıldı. Aynı tarihte, Anavatan Partisinden Kula Belediye Başkanı oldu.2004 yılına kadar iki dönem üst üste Kula Belediye Başkanlığı görevini sürdürdü.

2009 yılı Mart Yerel Seçimlerinde, yeniden Kula Belediye Başkanlığına Ak Partiden aday oldu seçimler sonucunda tekrar Belediye Başkanlığı görevini devir aldı.

Selim Aşkın, Evli ve iki erkek, bir kız çocuk sahibidir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.