EĞİTİM BİLGİSAYARI İLE KATILDILAR İKİNCİ OLDULAR « Kula Manşet

27 Ekim 2021 - 14:25

EĞİTİM BİLGİSAYARI İLE KATILDILAR İKİNCİ OLDULAR

EĞİTİM BİLGİSAYARI İLE KATILDILAR İKİNCİ OLDULAR
Son Güncelleme :

26 Ocak 2021 - 14:14

Kula Kaymakamı Kemal Duru ,Kula Hacı Ömer Öz boyacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesin de incelemelerde bulunduktan sonra , 27-28-29 eylül tarihlerinde Akhisar’da yapılan 4007 TÜBİTAK Bilim Şenliğinde gerçekleştirilen  robotik yarışmasında  altı okul içerisinden ,bilişim teknolojileri alanın da ikici olan okul öğrencileri ile bir araya gelerek kendilerini kutladı.

Kaymakam Kemal Duru  ziyaret te  Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin günümüzde öneminin arttığını görüyoruz daha önceki yıllarda da  Meslek liselerinin tercih edilen hatta ilk sıralarda yer alan okullardı, buralardan yetişen öğrencilerin aranılır olduğunu biliyoruz fakat bir dönem sonra bu okullarımız eğitim sistemlerimizdeki değişkenliklerden dolayı neredeyse kapısı çalınmayan sadece okula gidiyor denilsin diye gidilen okullar oldu  sistem gereği yüksek puanlı okullara giremeyen öğrenciler meslek liselerinde toplanmaya başladı, Meslek liselerini de  vasat hale getiriyorlardı, Meslek lisesinde özveriyle çalışan Öğretmen ve yöneticilerimizin üstün gayretleri meslek liselerindeki bu sıkıntıları gidermeye başladıklarını memnuniyetle izliyoruz inanıyorum ki bu çalışmalar daha da hızlanarak devam edecek öğrencilerimiz başarılı olacak ve daha fazla  başarılar elde edecekler dedi.

Kula Hacı Ömer Öz boyacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Ali Okumuş da Meslek lisesi olarak öğrencilere teknik eğitimin yanında teoriyi de ön plana çıkaran bir eğitim izlediklerini bunun da sonuçlarını Öğrencilerinin katıldığı yarışmalardan getirdikleri başarılarla görüyoruz dedi,

Okumuş geçtiğimiz yıl Sivas’ta düzenlenen Uluslararası  21. Robot yarışmasına 600 proje katıldı oklumuz 600 proje içerisinden çeyrek finale çıkma başarısını gösterdi, Eğitim  Öğretim yılının yeni başladığı bu günlerde öğrencilerimiz, Proje danışmanı, Halil ŞENEL danışmanlığında bilişim teknolojileri alanı öğrencileri Salim ŞENTÜRK ve Hüseyin ERKEN’in hayata geçirdikleri EĞİTİM BİLGİSAYARI Akhisar da düzenlenen yarışmada ikinci oldular dedi.

Bilgisayar Öğretmeni Proje danışmanı, Halil ŞENEL de Eğitim Bilgisayarı projesi Türkiye’de ve Yurt Dışında ilk olan; interaktif bir eğitim seti olması, 3 duyu organına hitap etmesi, öğrencilerde merak duygusu uyandırması sayesinde ezberci eğitimin dışında öğrencinin uygulayarak öğrenmesi ve öğrendiklerinin daha kalıcı olmasını sağlamaktadır.

Yapılan sergi ve yarışma sonucunda EĞİTİM BİLGİSAYARI projesinin özellikleri ve avantajları sayesinde 2.lik derecesini alarak ilçemizi Akhisar’da temsil ettik, Eğitim dönemi içerisinde yapılacak olan yarışmalarda şimdiden hazırlanıyoruz dedi.

Bilgisayar Öğretmeni Halil Şener okul bünyesinde bulunan üç boyutlu yazıcı yı Kaymakam DURUYA uygulamalı olarak anlattı.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.