UYUM ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ

UYUM ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ

ABONE OL
Haziran 6, 2021 15:02
UYUM ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rehberlik Öğretmeni Fatih ŞENGEL Bekir Sacide Keleşoğlu Anadolu Lisesi 9.Sınıf Öğrencileriyle Uyum Etkinliği  Sarıgül Aile Çay Bahçesinde gerçekleştirildi.

Rehberlik Öğretmeni Fatih ŞENGE “Ortaöğretime Uyum Programı Uygulama Kılavuzu, Uygulama Yönergesi” kapsamında 9. Sınıf öğrencilerimiz için uyum etkinliğini gerçekleştirdik. Bu etkinlik, sınıf öğretmenleri Begüm Ş. Çınar, Ali Eren, Akın Altıparmak ve okul Rehberlik Öğretmeni Fatih Şengel’ in katkılarıyla düzenlemiştir. Okul Rehberlik Öğretmeni Fatih Şengel; “Uyum etkinliklerinin amacının öğrenciler arasındaki kaynaşmayı kolaylaştırmak ve fark edilmelerini sağlamaktır. Aynı zamanda bu programın geçiş sürecindeki problemleri en aza indirmeye veya ortadan kaldırmaya yönelik bir amacının olduğunu da söyleyebiliriz. Özellikle 9. Sınıf, öğrencilerin en fazla zorlandıkları bir yıl olarak tanımlanır. Öğrencilerin bu yıla ilişkin deneyimleri, liseyi bitirip bitiremeyeceklerini belirleyebilmektedir ”dedi.

 Okul Rehberlik Öğretmeni Fatih Şengel; “program kahvaltıyla başlamış olup ardından tanışma ve diğer etkinliklere geçildi  son olarak ta program Kula gezisi yapıldı. Belirlemiş olduğumuz lider öğrencilerimizin katkılarıyla uyum etkinlikleri daha verimli ve eğlenceli hale gelmiştir. Öğrencilerimizin bu etkinliği çok sevdiğini, endişelerinin azaldığını ve verimli geçtiğini söylemesi bizi çok mutlu etmiştir.” dedi. Okul Rehberlik Öğretmeni Fatih Şengel; “Bekir Sacide Keleşoğlu Anadolu Lisesi ailesi olarak; öğrencilerimizin başarılı, toplumsal değerlere sahip çıkan, her yönden sağlıklı, hayata hazır ve insanlığa faydalı yenilikçi düşünce sistemiyle yetişmesini hedefliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı. Son olarak Okul Müdürü Mehmet Özgan; uyum etkinliklerinin gerçekleştirilmesinde emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.