RAMAZAN AYI KÜSKÜNLERİN BARIŞTIĞI, DOSTLUKLARIN PEKİŞTİĞİ AYDIR

RAMAZAN AYI KÜSKÜNLERİN BARIŞTIĞI, DOSTLUKLARIN PEKİŞTİĞİ AYDIR

ABONE OL
Haziran 6, 2021 15:23
RAMAZAN AYI KÜSKÜNLERİN BARIŞTIĞI, DOSTLUKLARIN PEKİŞTİĞİ AYDIR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kula Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayı içerisinde kutlanan Kadir gecesi 18 yıldır geleneksel hale geldi. Önceki yıllar Tabduk Emre ,Yunus Emre türbesinde gerçekleşen Kadir gecesi kutlama programları, türbe etrafında yapımı devam eden küllüye ve sosyal tesislerin inşaatından dolayı son iki yıldır Kula merkez de bulunan Şah Süleyman camisi önü Mevlana caddesinde gerçekleştiriliyor.

Şah Süleyman cami önü Mevlana caddesinde gerçekleştirilen Kadir gecesi iftar yemeğine yedi bin beş yüz Kulalı katıldı. İftar yemeği öncesi Manisa Mehteran ekibin sunumu ve Kuran tilaveti sonrasında  Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Milliyetçi Hareket Partisi ilçe  Başkanı Nazım Baytok, belediye meclis üyeleri, Selendi eski belediye başkanı, MHP Manisa 2. sıra Milletvekili adayı Nurullah savaş, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Azmi Açık dil, cadde yüzlerce metre uzunluğunda kurulan iftar masalarını dolaşarak iftara katılan lara katılımlarından dolayı hem teşekkür edip hem de mübarek Kadir gecelerini tebrik ettiler. Akşam ezanının okunmasıyla binlerce Kulalı aynı anda oruçlarını açtı.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kadir gecesi iftar yemeğine katılan binlerce Kulalı’ya birlik ve berberliğin önemli olduğunu söyledi. Yemeğe katılan vatandaşlara hitap eden Başkan Tosun, konuşmasında “Ramazan demek huzur demek, Ramazan demek küskünlerin barıştığı, dostlukların pekiştiği, paylaşmanın en üst seviyeye çıktığı birlik ve beraberliklerin arttığı kutsal günler demektir. Ramazan vesilesiyle her akşam bir mahallemizde gerçekleştirdiğimiz iftar programlarında bir araya geldik. Sizlerle soframızı paylaştık. Karşılıklı hasbihal ettik. Sorunlarınızı dinledik, çarelerini birlikte bulmaya çalıştık. Karşılıklı istişareler bulunduk. Kula’da geleneksel hale gelen Kadir gecesinde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz hep birlikte. Böyle binlerce insanın bir araya gelip, aynı anda oruçlarını açması, aynı anda, aynı duaya amin demesi kadar güzel bir şey olabilir mi?

Her sene Ramazan ayı içerisinde idrak ettiğimiz Kadir gecesinde, böyle birlerce vatandaşımızı bir araya getirmekte ki amaç, Kadir gecesinde buluşmayı geleneksel hale getirmek, bu birlik ve beraberliğimizi gelecek nesillere aktarıp, onlara bu manevi havayı yaşatmaktır. Bir tarafta Ramazan’ın gidişinin hüznünü yaşarken, bir taraftan da bin geceden daha hayırlı olan Kadir gecesini idrak etmenin mutluluğunu yaşarıyoruz. Bugün aynı sofranın etrafında toplanmış, bir ve beraberiz. Ülkemizin için de bulunduğu bu günlerde birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyacımız olduğuna inanıyorum. Duaların geri çevrilmediği bu gecede, birlik ve beraberliğimiz için dua edelim inşallah.

 Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun bu gecenin hazırlanmasında emeği geçen belediye personellerimize, sofralarımızda bulunan ikramlar için katkıda bulunan hayırseverlerimize huzurlarınız da teşekkür ediyorum. Bin geceden daha hayırlı olan Kadir gecenizi tebrik ediyorum. Rabbim, duaları kabul olan, af olunan kullarından eylesin inşallah. Değerli hemşerilerim, şu dua ile sözlerimi bitirmek istiyorum. “Allah’ım sen affedicisin, affetmeyi seversin. Bizleri de affet” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.