MHP İLE UĞRAŞANLAR İFLAH OLMAMIŞTIR

MHP İLE UĞRAŞANLAR İFLAH OLMAMIŞTIR

ABONE OL
Haziran 6, 2021 15:20
MHP İLE UĞRAŞANLAR İFLAH OLMAMIŞTIR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve  Millet Vekili seçimi sonrası Kula ya teşekkür ziyaretine geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Milletvekili Erkan Akçay Kula İlçe teşkilatını ziyaret ederek  24 Haziran seçimleri çalışmalarında ilçe teşkilatının özverilili çalışmalarından dolayı ilçe Başkanı Nazım Baytok , ilçe yönetimine ve gönül veren partililerine teşekkür etti.

Akçay  Adalet ve Kalkınma Partisiyle içinde bulundukları ittifakı ve daha birçok konuyla ilgili açıklamalar yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Milletvekili Erkan Akçay “Başta Sayın genel başkanımız olmak üzere 15 Temmuz hain Fetö  darbe girişiminden sonra bir süreç geçti Türkiye’de, son yüzyılda yaşadığımız iki büyük felaketin üçüncü felaketi olmak üzere olan bir darbe girişimi bir Milletin iradesi ile Milli unsurlarının  güçlerinin uyanıklığı ile defedildi hala tranvalar da devam ediyor o bakımdan tabii geçmişten bu yana Türkiye’nin yönetiminde geçirdiğimiz tecrübeler acı tatlı tecrübeler 15 Temmuz’ dan sonra yönetim sistemimizde  bir değişikliği de zorunlu kılmıştı. Bu yönetim sistemi değişikliğinde tabii Türkiye’de siyasi kavgalardan siyasi uzlaşmaları sağlayacak bir kulların açılması ve siyasetin normalleştirme evresine getirilmesi mecburiyeti vardı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi de ve siyasi partilerin seçimlerden evvel ittifak yapmasına imkân veren yasanın çıkarılmasının amacı buydu.

Seçimlerde neler diyorduk artık Türkiye geçmişte yaşadığı felaketleri yaşamasın. Çünkü geçmişte yaşadığımız Bu felaketlerin birinci sebebi siyaset Kurumundaki siyasi kavgalar siyasi uzlaşmazlıklar ve siyasi kör dövüşleridir. Hem Balkan Savaşları’nın birinci Cihan harbi iki büyük savaş peş peşe milyonlarca Müslüman Türk’ün Şehit olmasına ve milyonlarca kilometrekare Vatan toprağına kaybına sebep olmuştu. Bu kayıpları ve felaketlerin birinci nedeni de  devletin Tepesi’ndeki veya siyasi aktörler arasındaki siyasi anlaşmazlıklar siyasi husumetler siyasi kavgalar ve kör dövüşleridir.

“REKTEFEYE İHTİYAÇ VARDI“

15 Temmuz’da da  bu kavgaların siyasi  kör dövüşlerinin devam etmesi Allah korusun tekrar bir vatan mahruna yol açabilecek kadar büyük bir tehdit ve tehlike ile karşı karşıya gelmiştik. Çok şükür bunu bertaraf ettik fakat Türkiye’yi daha da istikrarlı bir yönetim sistemine kavuşturacak Biz düzeltmeye bir reforma bir deyim yerindeyse tamirci değimi ile bir rektefeye ihtiyaç vardı, o gerçekleşti o bakımdan gerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi gerekse ittifak düzeninin önerisi ve bu konuda öneri getirip Adalet Kalkınma Partisi ile birlikte bir iktidar partisi ile bir muhalefet partisinin ülkenin temel meselelerinde ülkenin bekarsın da İstiklalinde ve  İstikbal’in de bir uzlaşma bir işbirliği bir iltifat yapmasını da hep birlikte gerçekleştirdik.

“TÜRKİYE YENİKAPI RUHUYLA YÖNETİLECEK”

Dediğimiz gibi artık Bundan böyle Türkiye bir Cumhur iltifatı bir Yenikapı ruhuyla yönetilecek. Ve bu süreçte 25 Hazirandan itibaren başlamış bulunuyor. Bu perşembe günü Yüksek Seçim Kurulu kesin sonuçları açıkladık dan sonra 8 Temmuz pazar günü Türkiye Büyük Millet Meclisi açılarak Milletvekilleri yemin edecekler ve Mecliste faaliyetine başlamış olacak hemen ertesi günü de yeni seçilen Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan da yeminini yapacak akabinde de kendi hükümet yapısını açıklayacak. Ondan sonrada meclis başkanlı seçim süreci başlayacak. Meclis başkanlığı paralelde meclisteki çeşitli organların seçimini gerçekleşecek.  Meclis Başkan vekillikleri,  Grup başkanvekilleri, komisyonlar, Öncelikle Bu sistemin Tekrar hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz Bizim de Milliyetçi Hareket Partisi olarak 2 Temmuz stratejimiz vardı.

 Bu iki temel stratejiler tahakkuk edip gerçekleşti birincisi Cumhur ittifakının ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 1. turda seçilmesiydi bu gerçekleşti son derece net açık bir netice ile 1. turda Sayın Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildi.

Ayrıca hem Cumhur ittifakının mecliste çoğunluğu sağlaması hem de Milliyetçi Hareket Partisi’nin güçlü bir şekilde yer alması ve bu da gerçekleşti her ne kadar Elbette sayımızın çok daha fazla olmasını Arzu ederdik.

 Milletimizin takdiri bu yönde oldu yine Manisa bakımından gönlümüz daha fazla sayıda bir sandalyeyle mecliste temsil edilmeyi Arzu ederdik.

 Fakat işte Türkiye’deki seçim sonuçları da bildiğiniz üzere şu şekilde bazı bölgesel seçim sonuçları da ortaya çıktı daha çok Ege ve Akdeniz’de olmak üzere maalesef iki, üç yıla yakın bir süredir Milliyetçi Hareket Partisi üzerine oyun oynayan kesimlerin her ne kadar maksatlarına ulaşamasalar da sadece bir maksatlarına ulaşabildi.

 Maksatları da oyda zaten  Milliyetçi Hareket Partisi mümkün olduğu kadar zarar vermekti. Otursunlar kına yaksınlar bundan öte söyleyeceğimiz bir şey yok  fakat şu da görüldü 25 Haziran pazartesiden itibaren gönlü, kalbi Milliyetçi Hareket Partisi’nden olmakla birlikte bir şekilde düşüp bir yanılıp da bu söylemlere daha Evet işte Biz buyuz Cumhurbaşkanı olacağım ben başbakan olacağım işte Mecliste de çoğunluk olacağız söylemleri çok büyük bir medya desteğiyle ve bir Propaganda ile yürütülmüştür bunların da aldık da bir netice kendileri bakımından hüsran olmuştur. Övünecekleri bir başarı yoktur ancak Milliyetçi Hareket Partisi’nden ne kadar oy kopartabilirler ancak o kadar öveceklerse buyursunlar övünsünler fakat büyük bir çoğunluğu Tekrar kendi yuvaları Milliyetçi Hareket Partisi’ne geleceklerdi döneceklerdir bu konuda bunu söyleyebilirim.

Akcay “Milliyetçi Hareket Partisi’ni meclis dışı bırakılması için gösterilen gayretleri milletimiz asla affetmeyecektir.”

Bunun dışında Cumhuriyet Halk Partisi artık Türk siyasetinde çok hazin bir konuma sürüklemiştir kendisini bir siyasi parti düşünün ki bunun adi ana muhalefet partisi olsun ana muhalefet partisi ama ne bir siyaset ürete bilmiş ne sorumluluk alabilmiş ne inisiyatif alabilmiş bölücü unsurlara terör örgütlerine varana kadar siyasi sözcülerine açıkça desteklemiş ve onların barajı aşarak mecliste yer almalarına sağlamıştır. Bunu da artık bütün milletimiz bilmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi üst yönetimi bakımından utanç verici bir durumdur  Cumhuriyet Halk Partisi ne gönül vermiş milyonlarca vatandaşımız bundan çok büyük rahatsızlık duymaktadır bu rahatsızlığı 25 Haziran dan bu yana da çok açık bir şekilde kamuoyunda yansıyan bir şekilde de görmekteyiz Milliyetçi Hareket Partisi ile uğraşanlar Milliyetçi Hareket Partisi’ne tuzak kuranlar komplo kuranlar bölücü partinin mecliste çok sayıda sandalye alması için gayret gösterenler  Milliyetçi Hareket Partisi ni meclis dışı bırakılması için gösterilen gayretleri milletimiz asla affetmeyecektir. Şimdi den de Kendi dertlerine düşmüştür Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde bu kadar oyun oynuyor ve düşmanlık yapanlar şimdi bu yaptıkları kendi burunlarından fitil fitil gelmek üzeredir Etme Bulma Dünyası daha fazla Milliyetçi Hareket Partisi ile uğraşıp da iflah olan da yoktur yakın siyasi tarihimiz de bunu göstermektedir. Milliyetçi Hareket Partisi Bozkurtların partisidir Milliyetçi Hareket Partisi adeta kendi küllerinden doğan bir partidir bütün kumpasları, tuzakları, düşmanlıkları ve hainlikleri eninde sonunda bertaraf etmiştir ve politikalarımızın ne kadar  doğru ve yerinde olduğu da ortaya çıkmıştır.

Bizi iktidar partisi ile Adalet Kalkınma Partisi İle ittifak yapmak ile suçlayıp eleştirenler kimlerle ittifak yapıp kimlerle işbirliği yaptıklarını oturup bir düşünmeleri gerekir daha seçimlerden üç ay evvel CHP ile asla ittifak yapmayacağız diyerek beyanat verenler topluma bir ay sonra CHP’nin paçasına yapılmıştır.

 ve bu ittifak da HDP ye destek vermişlerdir.

 HDP’nin cumhurbaşkanı adayının cezaevinden çıkartılarak çalışma yapmasını açık açık ifade etmişlerdir dolayısıyla bunlarla işbirliği yapmışlardır bu işbirlikleri Fetö ile Pkk ile HDP ile CHP ile olan işbirlikleri o nedenle dedik ki bir taraf da yapım ittifakı bir tarafta yıkım ittifakı seçim sonuçlarında yapım ittifakı kazandı yıkım ittifakı kaybetti. Bundan sonra Milliyetçi Hareket Partisi Türk siyasetinde çok daha güçlü çok daha fazla hak ettiği yeri almak suretiyle çalışmalarımıza millet vatan yolunda devam edeceğiz.

“ÇOK BÜYÜK KATKILAR SUNACAĞIZ”

Milliyetçi Hareket  Partisi seçim beyannamesinde yer alan hususlara taahhütleri Hayat bulması için bunlara öncülük yapacağız ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bütün kurum ve kurallarıyla yerleşmesi için gayret içerisinde olacağız daima önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben demeye devam edeceğiz ve çalışmalarımızda Cumhur ittifakı ruhu ve Yenikapı ruhu ile en iyi şekilde devam edecektir çok büyük katkılar sunacağız Aziz milletimize ülkemize devletimize Bizi izlemeye devam etsinler diyoruz ve bütün vatandaşlarımıza tekrar ve şimdiden Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altına davet ediyorum çünkü Milliyetçi Hareket Partisi millet vicdanıdır, Milliyetçi Hareket Partisi bütün öngörüleri doğru ve haklı çıkan bir partidir liderimiz Devlet Bahçeli de bugüne kadar bütün öngörüleri ve tespitleri doğru çıkmıştır Milliyetçi Hareket Partisi bu öngörülerini doğru ve haklı çıkmasıyla çok daha büyük güç kazanmıştır ve Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin ufkunu bir yıldız gibi parlamaya devam edecektir.

“YENİ BİR TESKERE SUNULMASI HALİ DE ZATEN OHAL KENDİLİĞİNDEN KALMIŞ OLACAK”

Ohal Konusunda açıklama yapan Akçay : Hem Sayın genel başkanımız hemde partimizin sözcüsü olan arkadaşlarımız ohal  konusunda görüşlerinizi daha evvelde ifade atmıştır. Eğer hükümet Cumhurbaşkanı o halin kalkmasını yönünde yeni bir teskere sunulması hali de zaten ohal kendiliğinden kalmış olacak. Biz Milliyetçi Hareket Partisi  olarak bütün Fetöy’le mücadelenin terörle mücadelenin nihayete kadar başarılı olması bakımından ohalin bir süre daha devam etmesi yarar gördüğümüz de ifade etmiştik bu bizim parti olarak görüşümüz kanaatimiz ancak hükümetin tabii devletin bütün kurumların alacağı somut bilgilerle oluşturacağı bir kanaat ve bir ülkeye tutacak projeksiyon olacaktır o artık hükümetin takdirinde olan bir husustur ancak bu o halin maksadı neydi işte bu darbe girişimi katılanlarla etkin bir şekilde mücadele etmek terörle mücadeleye daha rahat ve kesin sonuç alacak bir şekilde gerçekleştirmek ti bu amaca matuf  ohal olmasa da terörle mücadele teröristlerle mücadeleyi gerçekleştirmeye yönelik yasal düzenleme ihtiyaçları da olabilir o tür bir ihtiyaçları da olduğunda da Milliyetçi Hareket Partisi gereken katkıyı verecektir.

“ERKEN SEÇİM GÜNDEMİMİZDE YOK”

Akçay: Mahalli seçimlerin erkene alınması gibi bir husus partimizin gündeminde yok bu bir kaç gün önce yine partimizin yönetimindeki arkadaşlarımızın tarafından ifade edilmiştir. Bunu Adalet ve Kalkınma Partisinden Gündemin de olmadığını ifade etmiştir.

“HDP’Lİ MİLLETVEKİLLERİNİN GEÇECEĞİ TEK PARTİ VARDIR ODA CHP’DİR”

HDP Milletvekillerinin İstifa edip Adalet ve kalkınma Partisine geçecekleri konusuna değinen Akçay “ Bu konuşmalar spekülasyondan başka bir şey değildir dedi ve konuşmasının devamında HDP li Milletvekillerinin geçeceği tek parti vardır oda CHP dir diye düşünüyorum Kılıçdaroğlu  Milletvekilliği transferlerinin siyasetin yüz karası olduğunu açıklamıştı ama Kılıçdaroğlu bunu yeni söylemiş çok doğru söylemiş ama bu yüz karası henüz Kılıçdaroğlu tarafından çıkmış değil daha dün kendisi 15 Milletvekilini geçici kiralamak suretiyle siyasetin yüz karalığını dip karalığını yaptılar şimdi neden bahsediyor ayrı bir çelişkidir ama artık Kılıçdaroğlu yüz karalığını bu sözler siler mi bilmiyorum hata yaptığını itiraf olarak almak isteriz  dedi.

Parti binasındaki açıklamalardan sonra Millet vekili Erhan Akçay  Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun İlçe Başkanı Nazım Baytok Ülkü Oçakları Başkanı Mikail Bulut ve Partililer çarşı esnaflarınıda ziyaret ederek  24 Haziranda verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ettiler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.