Savaş, yüzlerce üretici ile iftarda buluştu

Savaş, yüzlerce üretici ile iftarda buluştu

ABONE OL
Haziran 6, 2021 15:27
Savaş, yüzlerce üretici ile iftarda buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Savaş, “bu güne kadar Selendi için yaptığım hizmetlerimi bundan sonra da tüm Türkiye için yapacağım” dedi.

Kula Süt Üreticileri Birliği’nin verdiği iftar yemeği ne yüzlerce birlik üyesinin yanı sıra çok sayıda misafir katıldı. Birliğin verdiği iftar yemeğine Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, MHP ilçe Başkanı Nazım Baytok, siyasi parti temsilcileri, Sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ve çok sayıda birlik üyesi katıldı.

Kula ile Selendi etle tırnak gibidir

Kula Süt Üreticileri Birliğnin İftar yemeğine katılan Milliyetçi Hareket Partisi Manisa 2. Sıra Milletvekili adayı Nurullah Savaş birlik üyelerine hitaben bir konuşma yaptı. Milliyetçi Hareket Partisi Manisa 2. sıra Milletvekili adayı Nurullah Savaş yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “değerli Kulalılar konuşmama başlamadan önce, böyle mubarek bir günde, böyle mubarek bir iklimde sizlerle birlikte olmaktan, sizleri selamlamaktan duyduğum memnuniyeti dile getirmek isterim. Burada bulunan, bulunamayan tüm vatandaşlarımızı saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Bugün burada benim gördüğümü sizlerde görüyorsunu. Türkiyenin nadir sivil toplum kuruluşlarından biri olan Süt üreticilerinin bu denli kalabalık bir ortamda bulunması, bu denli birbirine bağlı bulunması takdir edilecek hususlardan birisidir. Bugün sizlerle birlikte olmaktan memnun olduğumu ifade ettim. Bugün sizlerle birlikte olmaktan gerçekten memnunum. Çünkü çocukluluğu Kula pazarında, Kula pazarlarında geçti. Demirciler arastasında, ekin yoncasında geçti. Kula pazarına geldiğimiz de helvacılarda ekmek, helva yedim. Yine Şehitlioğlu, Davala, Güvercinlik, Başıbüyük,Bebekli, Burgaz, Sarnıç, Ortaköy, Kalınharman, İbrahimağa, burada ismini saymadığım bir çok köyümüzde hatrı sayılır dostluklarımız, dostlarımız vardır. Bugüne kadar geçen yaşantımızda buralarla iç içe yaşadık. Buralarda güzel dortluklar kurduk. Hepiniz beni tanıyorsunuz ama tanımayan vatandaşlarımız için kısaca kendimi tanıtmak istiyorum.

Bundan sonra ki hizmetlerimi, tüm Tükiye için yapacağım

Nurullah Savaş Kimdir diyecek olursanız, ben işte şu gördüğünüz tepenin ardında bulunan, Kula ile içli dışlı bir yaşam süren, Perşembeleri Pazar yerlerini Kulalı esnafların doldurduğu, karşılıklı alışverişler yaptığımız kardeş ilçe Selendi’de 2 dönem belediye başkanlığı yapmış bir kardeşinizim. 2 dönem diyorum çünkü ben halıhazırda belediye başkanlığı yaptığım sırada gördüğüm lüzum üzerine, böylesine kutlu bir yola çıktım. Yaklaşık 10 yıldır hizmet ettiğim belediye başkanlığı görevimden 26 nisan itibarıyla ayrılarak Türkiye’nin köklü ve geleneklere dayalı ülküsü olan, memlelet davası olan değerli partim Milliyetçi Hareket Partisinden aday adayı oldum. Partimin yetkili organları da beni Manisa 2. Sıradan aday olarak gösterdi. Bundan dolayı da ayrıca memnun ve mutluyum. Benim mutluluğum millitvekili adayı olmaktan öteye, bu güne kadar belediye başkanlığı yaptığım dönemlerdeki tecrübelerimi, halka hizmet aşkımı, daha yukarılara taşımak ve bundan sonra hizletlerimin bir ilçeden öteye bir ülke için yapmak olacağı için mutluyum. Ben Selendi ile Kula’yı etle tırnak gibi birbirinden ayrılmaz bir ikili olarak görüyorum. Selendi pazarında Kulalı esnaf kardeşlerimi, Kula pazarında da yine Selendi’li esnaflarımızı görmek bunun bir kanıtıdır. Alışverişin yanı sıra birbiriyle kız alıp vereke bir aile olan bu iki ilçe birbirinden ayrılma iki parçadan ibarettir. Onun için olaylara bu pencereden bakıldığında manisa 16 ilçesiyle bir bütün, türkiye 81 vilayeti ile bir bütündür. Bu birlikteliği bozmaya, bu bütünlüğü parçalamaya kalkışanlar bunun cevabını atatürk cumhuriyetinde kurtuluş savaşın ile tüm dünya gördü. Bu bütünlüğün parçalanmayacağını, parçalanamayacağını 15 Temmuz’da tüm dünya bir kez daha gördü.

24 Haziran öyle sıradan bir tarih değildir

Milletvekili arkadaşlarımız rakip değil yol arkadaşlarımızdır. Ben burada diğer parti milletvekili adayı arkadaşlarımızı bir rakip olarak değil, bu demokrasi şenliğinde bir yol arkadaşı olarak görüyorum. Diğer adayların olduğu gibi benim asıl meselem memleket meselesidir. Benim asıl davam ülke davasıdır. 24 Hazira Tükiye Cumhuriyeti devletinde öyle sıradan bir tarih değildir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde nasıl ki 29 Ekim’in ayrı bir yeri vardır. Nasıl ki 19 Mayıs’ın önemi büyüktür. Nasıl ki 30 Ağustos Zaferin büyük adıdır. Nasıl ki yaşanmasının bir daha arzu edilmediği 15 Temmuz tarihi önemlidir. 24 Haziran’da öyle sıradan bir tarih olayıp önemli bir gün olarak tarih sayfalarında yerini alacaktır. 24 Haziran’ı sadece kuru bir tarihten ibaret görürsek yanılırız. Çünkü kuruluşu, kurtuluşu görmüş bu topraklar, 15 Temmuz’da hain bir darbeyi, hain bir kalkışmayı da görmüştür, yaşamıştır. 15 Temmuz’da amacına, hedefine ulaşamayan, gerek bölgesel, gerekse küresel güçler, halen daha bu amaçlarından, bu emellerinden vazgeçmiş değildir. Bir kere şunu iyi bilmemiz gerekir. Bu bölgede yaşayan dünyanın göz bebeği anadolu da yaşayan bizler, hem Türküz hemde Müslümanız. Bu gerçeği ne haçlıların, ne siyonistlerin, nede ermeni kalıntılarının kabul etmesi mümkün değildir. Bu şer güçlerin hedefi sadece ve sadece bölgede küresel bir güç olma yolunda ilerleyen Türkiye Cumhuriyeti’nin önünü tıkamak, önünü kesmektir. Bu şer güçler dahli ve hariçi düşmanlarımızla birlikte olup, dünyada süper güç olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Türkiye Cumhuriyeti Devletini nasıl frenleyebilirizin çabası ve gayreti içerisine girmişlerdir. Onun için 24 Haziran’daki yarış sadece meclisteki sandalye sayıları, seçilecek başkanın kim olduğu için değil, 15 Temmuz hain darbe girişiminde dik duranlar ile kıyıda köşede saklananların yarışı olacaktır. İnanıyorum ki Kulalılar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gerekli cevabı vererek, 24 Haziran’da Cumhur ittifakını destekleyecektir. Kazanan Trükiye Cumhuriyeti Devleti olacaktır. Ezelden ebete, sonsuzluğa doğru giden bu yol inşallah sekteye uğramayacaktır.  Ben burara şunu yapacağım bunu yapacağım diyerek siyasi vaatlerin yerine Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bekaasına dikkat çekmek istedim. Milliyetiçi her Türk gibi benim de meselem Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bekaası, Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan vatandaşlarımızın geleceğidir. Sizlerle bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti birkez daha vurgulamak istiyorum. Bugün burada sizleri bizlerle buluşturan başta Süt üreticileri birliği başkanı olmak üzere yönetim kuruluna, siz değerli süt üreticisi kardeşlerime bir kez daha teşekkür ediyorum. 24 Haziran seçimlerinin ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu demokrasi yarışında bulunan arkadaşlarıma da başarılar diliyorum”dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.