İFTAR ÇADIRI BU YIL 13’NCÜ KEZ KURULDU

İFTAR ÇADIRI BU YIL 13’NCÜ KEZ KURULDU

ABONE OL
Haziran 6, 2021 15:30
İFTAR ÇADIRI BU YIL 13’NCÜ KEZ KURULDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası her Ramazan geleneksel hale getirdiği iftar çadırını bu yıl 13 kez  kurdu.

Salihli’de 3, Kula ve Selendi  ile birlikte  5 ayrı noktada   iftar çadırı kuran ticaret odası, hayırsever üyelerinin bağışlarıyla  toplam 750 kişiye her gün beş çeşit sıcak yemek veriyor.

Bu akşamki iftar sofrasına Kula Kaymakamı Osman Güven, Salihli Ticaret odası başkanı İbrahim Yüksel ve yönetim kurulu üyeleri, Ak Parti ilçe başkanı Ahmet Palabıyık, ilçe Müftüsü Kamil Kırkız, Jandarma bölük komutan vekili astsubay kıdemli başçavuş Nedim Yerli, STK başkanları ve meclis üyeleri katıldı. İftar yemeğine katılan protokol akşam yemeğini birlikte yediler. Yemeğin ardından ilçe müftüsü eşliğinde yemek duası yapıldı. İftar çadırına ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından ilginin oldukça yoğun olduğu gözlendi.

Oda ayrıca üyelerinin bulunduğu Kula’da 175, kişiye iftar yemeği veriyor.

Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, “Odamızın 2005 yılında başlattığı iftar çadırı uygulamasını, bizim dönemimizde daha da geliştirerek kişi adedini ve çadır sayısını arttırdık.  Bu konuda başarılıda olduk. Yardım Komisyonun da çalışan meclis üyelerimi kutlarım. Odamız adına çok özverili çalışarak sistemi oturttular” dedi. 

Yüksel, hayırseverler tarafından her yıl talep edilir hale gelen iftar çadırı hakkında şu bilgileri verdi: “Salihli’den sonra Kula’da ve Selendi’de de iftar çadırını geleneksel hale getirdik. Biz oda olarak hayırsever üyelerimizle ihtiyaç sahipleri arasında bir köprü vazifesi görüyoruz. Yemek bedellerinin tamamı hayırsever üyelerimizin bağışlarıyla karşılanıyor. Salihli TSO’ya herhangi bir mali külfet getirmiyor” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.