YEDİĞİN HURMALAR, GÜNÜ GELİNCE TIRMALAR

YEDİĞİN HURMALAR, GÜNÜ GELİNCE TIRMALAR

ABONE OL
Haziran 6, 2021 16:10
YEDİĞİN HURMALAR, GÜNÜ GELİNCE TIRMALAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

3 ÇEŞİT KALEM VARDIR.

Bunlardan birincisi “karakalem” okuma yazmaya yeni başlayan çocuklardan tutunda her ortamda kullanır. Fazla bastırınca hemen kırılır. Kalemtıraş ile uç açtıkça, o kırılmaya devam eder ve zamanı dolunca biter gider. Adı üstünde karakalemdir, yani karalama kalemi. Çok fazla önemi yoktur. Yazdıkları bir silgi tarafından silinir ama beyaz sayfalarda kirli izi kalır.

İkincisi ise “tükenmez kalem” genelde muhasebe de hesap işlerinde kullanılır. Bu kalemi her ortamda kullanabilirsin çok yönlüdür.

Üçüncü ise en değerlisi “dolma kalem” üst düzey yöneticiler kullanır. Genelde imza kalemidir. En önemli kararlar bu kalemle imzalanır.

Sizsiz olun, aman ha “karakalem” olmayın birilerini karalamak için…!

Değeli okurlarım, birkaç haftalığına sizlerden ayrı kaldım. Her canlıda, her işyerinde olduğu gibi bizlerde de bazı sıkıntılı süreç yaşandı. Gazetenin isminin değişmesinden tutun da işyerinin başka bir isme devri gibi bazı sorunlardan ötürü sizlerden birkaç hafta ayrı kaldık. Beni özleyişiniz, kaç haftadır neden yazmadığımı sorgulamanız kulaklarıma kadar geldi. Hatta bazı kara kedilerin hakkımda yazdığı yazıları okuyunca, işte bu yaaaaa demekten kendimi alamadım. Demek ki o kadar iyi takip ediliyorum ve rakiplerimiz tarafından da okunuyoruz ki yokluğumdan onlarda haberdar olmuş. Bravo bana demeden edemeyeceğim.

Bravo bana…!

Sevgili okurlarım, köşe yazmak, köşe yazarlığı yapmak ayrı bir zanaat, gazetecilik yapmak ayrı bir meziyettir. Bunun ikisini karıştırırsan çayla çorbayı karıştırmak denir bunun diğer adına. Yerel gazetelerin birinde adımdan çokça söz edilince bu haftanın konusunu o yönde işlemek istedim. Kesinlikle rahatsızlığım yok. Üslubumu bozmamı bekleyen kara kedilere de hiçbir lafım yok. Bu ilçede herkes birbirini tanır azda olsa. Hani bir söz vardır, “dinime söven Müslüman olmasa bari” diye. Tencere diğerine g… kara demiş, diğeri de ona cevaben, senin ki benden kara. Başta da söyledim, köşe yazmak ayrı bir meziyet ister ve köşe yazıları sadece bir yorumdan ibaret olup yazarın düşüncelerini yansıtır, toplumun değil.

Yerel gazetenin birinde “karakalem” rumuzlu bir köşe yazarı ilk yazısında sıkça benden bahsetmiş. İşte benim hoşuma giden de bu oldu. Madem toplum mühendisliğine soyundun, madem Kula için eline bir karakalem aldın, yahu kardeşim diğer bir gazetenin köşe yazarını eleştireceğine Kula için neler yapabilirimi işleseydin ya. Bak sana bir tavsiye, o çok ardasında durduğun başkanları ele al diğer yazında. Al sana başlık “seçimler bitti, üyeler için çalışma vakti”

Kendi gölgesinden korkanlar, el feneri ışığında gölge aramasın

Ben bir göçmen kuş değilim. Elimde uzun saplı bir kepçe hala var. Zamanı geldikçe dibi tutmasın diye karıştırmaktan da geri durmam. Bunun adına karıştırmaktan çok gerçekleri gün yüzüne çıkarmak diyelim. Bu ilçe de kimin ne haltlar karıştırdığını senden fazla biliyorum. Hangi alavere dalavereler döndüğünü de. Seçimler de aday olan tüm adayların hizmet için bu yola çıktığını ben biliyorum. Yada düşünüyorum. Üye tercih eder içlerinden birisi başkan seçilir buda beni hiç mi hiç ilgilendirmez. Benim ilgilendiğim kimin ne kadar hizmet yaptığı, topluma kimin ne kadar faydalı olduğudur. Bundan böyle hep birlikte göreceğiz yine yeniden seçilen başkanların yaptıklarını. Ama bazı şahsiyetsizler kendi menfaat ve çıkarları doğrultusunda dün sövdüklerinin bu sabah yatağından çıktığını herkes gördü bu ilçede. Kimse üzerine alınmasın onlar kendini çok iyi biliyor.

Benim bu ilçede başkan adayı olanlara, başkanlara bir lafım yok. Seçimlerin sonucu seçmenin tercihidir. Saygılı olmak lazım. Geçmiş yazımda bir sözden bahsetmiştim tamda sırası geldi, tekrar hatırlatmak lüzum oldu. Rahmetli dedem derdi ki “evladım kendinden büyüklerle ağır şakalar yapma, ya annen hakkında, ya baban hakkında, olmadı ailenden biri hakkında hiç hoşuna gitmeyecek acı gerçekleri duyabilirsin” diye. Benim o kadar uzağa gitmeme gerek yok. Başkan olanların bazılarının yanında dolaşanların, yada bazılarının yakın akrabalarının bu ilçede hatta kendi kurumlarında yediği hurmaları herkes biliyor ama ben yine de bir hatırlatayım dedim. (yediğin hurmalar günü gelince tırmalar) Malum unutkan bir toplumuz. Bilinç altında kalan, yada herkesin unuttu sandığın geçmişi kaşımak gerek bazen. Herkes haddini hududunu bilecek. Olmadı birileri bildirir günü geldiğinde alimallah.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.