TÜTÜN ÜRETİCİSİNİN YANINDAYIZ

TÜTÜN ÜRETİCİSİNİN YANINDAYIZ

ABONE OL
Haziran 6, 2021 16:15
TÜTÜN ÜRETİCİSİNİN YANINDAYIZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kula  Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal Bölgede Tütün Alımlarının başlamasıyla birlikte  üreticilerden  gelen tepkilere sessiz kalma dı .

Topal Kulada çiftçilikle uğraşan vatandaşlarımızın çoğu Tütün ekimiyle uğraşıyorlar bu yılda Tütün ekiminde belirli bir artış olduğunu  biliyoruz  tabi bu artışın Tütün alımı yapan firmaların ekimler öncesinde çiftçiyi bir şekilde avanslarla desteklemeleri Sonrasında bu yılda  ekilen Tütünde rekorte artışı gündeme geldi, Tütün alımlarının başladığı bu günlerde  firma eksperleri patronlarından aldıkları talimatlar doğrultusunda  çiftçinin ortalama  on dört  TL ye mal ettiği tütüne  on üç, on iki, hatta on bir  TL fiyat vermeleri sonucunda üreticinin büyük tepkisiyle karşılaştılar.

Tütün üreticileri Kula Ziraat Odası  Başkanı Nuri Topal’a konuyu aktarmaları sonrasın da Başkan Topal Kulada alım yapan firma eksperleriyle  görüşerek  verilen fiyatların yeniden gözden geçirilmesini ve üreticinin mağdur edilmemesi konusunda uyarılarda  bulun du .

 Kula Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal Tütün alımı yapan firmaların dönem dönem bu tür üreticiyi mağdur ettiklerini biliyoruz bu olayların tekrar olmaması için üzerimize düşen neyse yapacağız eğer gerekirse üreticimizi tek tek ziyaret ederek önümüzdeki yıl Tütün ekmemeleri konusun da uyaracağız üreticimize Tütüne altar natif  ürünleri de hazırlayıp kendilerine sunacağız kimse zannetmesin bizim çiftçimiz yalnızdır diye Ben, Yönetim kurulum ve çalışanlarımızla  birlikte bu işin takipçisi olacağız dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.