SEN KAN VER, KIZILAY CAN VERSİN « Kula Manşet

24 Ocak 2022 - 02:53

SEN KAN VER, KIZILAY CAN VERSİN

Kula meslek Yüksekokulu’ndan kan bağışı 

Türk Kızılay’ının Kan bağışçısı desteğini ve farkındalığı artırmaya yönelik yürüttüğü çalışmalarına bir destekte Kula meslek Yüksekokulu öğrencilerinden geldi. .

Manisa Celal Bayar üniversitesi Kula meslek yüksekokulu Halkla İlişkiler 1 sınıf 2. Öğretim öğrencileri Ayçin  Darıcılı, İrem Kulak, Nazlı can  Erol , Songül Aladağ “Sen kan ver, Kızılay can versin” sloganlarıyla organizasyonunu başlattığını projede ortalama 100 ünite kan bağışı kampanyası başlattılar.

Organizasyonda görev alan 1 sınıf  2. Öğretim öğrencisi Ayçin  Darıcılı, Yüksekokuldaki arkadaşlarımızın da bu etkinliklerle düzenli kan bağışçısı olmaları önemli. Düzenli ve gönüllü bağışçı olmaları için farkındalık oluşuyor bu etkinlikte kan bağışı yapan arkadaşlarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Dr Engin Yıldırım bilindiği üzere kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Türkiye 80 milyonu aşan nüfusuyla yıllık 2 milyon ünitenin üzerinde kan ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacın yüzde doksan sekizi Türk Kızılay ı tarafından karşılanmaktadır bizim amacımız sürekli ve güvenli kan temini adına hem gençlerimizi bilinçlendirmek ehemde onların düzenli kan bağışçısı haline gelmesini sağlamaktır her bir döner den 480 mililitre kan alıyoruz bu kanlarda tüm bulaşıcı hastalık testleri yapıldıktan sonra güvenli kanlarımız 3 ayrı bölüme ayrılıyor 1 kişi 3   kişinin kan ihtiyacını karşılamaktadır Kula meslek Yüksekokulu öğrencilerinin bu yaptıkları etkinlik için teşekkür ediyorum dedi.

18 Ocak 2021 - 16:20

2 views

Kula meslek Yüksekokulu’ndan kan bağışı  Türk Kızılay’ının Kan bağışçısı desteğini ve farkındalığı artırmaya yönelik yürüttüğü çalışmalarına bir destekte Kula meslek Yüksekokulu öğrencilerinden geldi. . Manisa Celal Bayar üniversitesi Kula meslek yüksekokulu Halkla İlişkiler 1 sınıf 2. Öğretim öğrencileri Ayçin  Darıcılı, İrem Kulak, Nazlı can  Erol , Songül Aladağ “Sen kan ver, Kızılay can versin” sloganlarıyla […]

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.