KOLTUK SEVDANIZ KULA’NIN ÖNÜNDE ENGEL OLMASIN

KOLTUK SEVDANIZ KULA’NIN ÖNÜNDE ENGEL OLMASIN

ABONE OL
Haziran 6, 2021 16:30
KOLTUK SEVDANIZ KULA’NIN ÖNÜNDE ENGEL OLMASIN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son günlerde sosyal medya üzerinden yapılan açıklamaları benim kadar sizlerde gördünüz sanırım. Biri diğerini suçlamaya devam ededursun vatandaş Kula’da olup biteni biliyor zaten. Neymiş efendim belediye başkanı Kula halkından özür dilemiş. O kadara kabahatiniz var ki her gün özür dileseniz 2019 yerel seçimlerine yetiştirmeniz mümkün değil. Vatandaşın sesine kulak verseniz benim duyduğumu sizlerde duyacaksınız. Yılan hikayesine dönen hastane yapılmasına vatandaş yetti artık tepkisini bir yerlerinden gülerek gösteriyor. Belediye açıklama yapıyor; ben arazinin tahsisini yaptım. Sağlık Bakanlığına devrettim. Ama her nedense hastanenin inşaatı henüz başladı diyerek.

Öte yandan mevcut iktidar savunmaya geçti. Yahu kardeşim sen bu işlerden ne allarsın. Yerin imarının yapılmasından sonra hazineye devri, hazineye devri yapılan yerin sağlık bakanlığı tarafından kabulü, yerin jeofizik etüdünün yapılması, yeni yapılacak hastane donatıları ile ilgili tespit süreci, yatak sayısının arttırılması için geçen süre, proje ihalesinin yapılması, projede yapılan değişiklikler ve projenin sağlık bakanlığı tarafından kabulü. Bütün bunları boyacı küpümü sandın sen diyor.

Hastane işini halletmeden birde köprülü kavşak meselesi ortaya çıktı. Belediye başkanı Hüseyin Tosun, Kula Belediyesi’nin 2018 yılı ilk meclis toplantısında ortaya attığı konu vatandaş olarak beni tedirgin etti. Yuh artık, siyasi rant için bir ilçenin kaderiyle oynanır mı diyerek. Tosun, konuşmasında, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Alaşehir, Ahmetli, Salihli, Turgutlu, Saruhanlı ilçelerine köprülü kavşak projesi yapılırken trafik kazaların yoğun yaşandığı Kula’ya neden yapılamadığı konusu tartışıldı. Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü tarafından başvurusu Kula ile birlikte yapılan 5 ilçeye köprülü kavşak için onay verilirken Kula’ya ret verilmesinin akıllara siyasi engelden başka bir şey getirmediğini belirtti.

Kula’da bütün bunlar olup biterken bende bir kelam etmeden edemeyeceğim. Eyyyy ilçeyi yöneten siyasiler. Siyasi rant uğruna, kendi koltuklarınızı koruma sevdasına kapılarak Kula’nın önünde engel olmayın. Mezarlıklara bir bakın, vazgeçilmez başkanlarla dolu. Sokağa bir bakın eski başkanlarla dolu. Bir gün sizlerde eski olacaksınız. Zaman eskimeden, ömürler eskimeden Kula için bir çivi çakanı takdirle karşılar bu halk. Yada bu halk günü geldiğinde sizi de siyasi çöplüğe atar.

Hangisi doğru, hangisi yanlış sizin kadar halkta biliyor elbette. Köprülü kavşağa izin verilmiyorsa eğer, bu ülkeyi yönetmek isteyenlere de bu halk izin vermez günü geldiğinde. Hastane’nin temeli atıldı nihayet. Sonuca bakmak lazım. Biri engel oldu, biri iteledi ardından. Herkesin bir hesabı varsa yaradanın da bir hesabı vardır elbet. Tüm hesapların üstünde halkında bir hesabı vardır 2019 da görülecek. Bu halkın öyle yüksek muhasebe kayıtları vardır ki, hiç birini unutmadan tek tek görür alimallah.

Kalın sağlıcakla  

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.