ELLİBEŞ KURSİYER OKUMA YAZMA ÖĞRENİYOR

ELLİBEŞ KURSİYER OKUMA YAZMA ÖĞRENİYOR

ABONE OL
Haziran 6, 2021 16:14
ELLİBEŞ KURSİYER OKUMA YAZMA ÖĞRENİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın okuryazarlık seferberliği’ çağrısı sonrası Manisa’nın Kula İlçesi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan okuma yazma kursunu İlçe Kaymakamı Osman Güven, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen ile birlikte ziyaret ederek kursiyerlerle sohbet etti.

 Kula ilçesinde imkansızlıklar nedeniyle okula gidemeyen ve okuma yazma öğrenemeyen vatandaşlar İlçe Halk Eğitim Merkezi’nde açılan okuma-yazma kurslarına yoğun ilgi gösteriyor. Ücretsiz derslerin verildiği kursa kadınların ilgi gösterdiği dikkat çekiyor.

Kaymakam Osman Güven, kurslar hakkında Halk Eğitim Merkez Müdürü Mehmet Saracaloğlu’ndan okuma yazma kursu ve diğer kurslar hakkında bilgiler aldı Güven, kursa katılan en yaşlı kadınlardan 75 yaşındaki Arzu Gök oğlan ile sohbet etti. Bugüne kadar okuma yazma öğrenemediğini, daha çok öğrenme konusunda merak etmediğini söyleyen Arzu Gök oğlan, “Şimdi okuma yazmayı öğrenmek istiyorum. Okuma yazmanın yaşı olmaz. Öğretmenimizin sayesinde okuyup yazmayı öğrenmek için çalışıyoruz” dedi.

Kaymakam Osman Güven de “Öğrenmenin yaşı yoktur, Bizim kültürümüzde öğrenme beşikten mezara kadardır. Bu gayretinizden dolayı hepinizi tebrik eder, başarılar dilerim” diye konuştu.

 Kula Halk Eğitim Merkezi Müdür’ü Mehmet Saracalı oğlu da ;“ Bilindiği gibi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan okuma yazma seferberliği başlattı. Bizler de Cumhurbaşkanımızın bu çağrısına duyarsız kalmadık. Okuma yazma kurslarımızı devam ettireceğiz ve Kula Halk Eğitim Merkezi olarak Cumhurbaşkanımızın bu konudaki çağrısına her türlü desteği vereceğiz. 5 Okulumuzda okuma-yazma kursu açtık. Yaklaşık 55 kursiyerimiz var. Kayıtlarımız devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.