“BAŞINDA DURMADIĞIN İŞ SENİN DEĞİLDİR”
  • Kula Manşet
  • 1
  • “BAŞINDA DURMADIĞIN İŞ SENİN DEĞİLDİR”

“BAŞINDA DURMADIĞIN İŞ SENİN DEĞİLDİR”

ABONE OL
Haziran 6, 2021 16:24
“BAŞINDA DURMADIĞIN İŞ SENİN DEĞİLDİR”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1967 yılında Kula’nın Aktaş Mahallesi’nde doğdum. 35 yıldır Kula’da esnaflık yapmaktayım. Asıl mesleğim Dokumacı olmakla birlikte farklı meslek gruplarında çalışmalarıma devam etmekteyim. Halen sürdürdüğüm Kula Dokumacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanlığı’nın yanında spor kulüpleri, vakıf ve derneklerde yönetici olarak bulundum. Peygamber efendimiz (S.A.V.) bir sözünde” İnsanların en hayırlısı İnsanlara faydalı olandır” buyurmuşlardır. Bizlerde bu düşünceyle insanlara hizmet etmeyi, faydalı olmayı bir gaye edindik.

11.02.2018 Pazar günü yapılacak olan Esnaf Sanatkarlar Genel Kurulu’nda, esnaflarımızdan gelen talepleri göz önüne alarak odamızın oda üyeliğini sorgulayan üye değil oda üyeliğini itibar kabul eden bakış açısını hedefleyen, üyelerimizin neden nasıl sorularına cevap bulduğu bir çalışma ortamını oluşturmak adına daha iyi şartlarda ve imkânlarda hizmet alması için göreve talip olup esnafın hiçbir zaman sahipsiz kalmayacağı herkesin fikirlerine değer verileceği doğrultuda odamızı daha etkin bir hale getirmek adına ekip arkadaşlarımızla beraber bu yola çıktık.

Esnaflarımız için söylenen bir söz vardır ;  “Başında durmadığın iş senin değildir” atasözünü kendimize şiar edinerek her daim esnafımızın yanında görevimizin başında olacağız. Yıllardır gerek iş hayatımda gerekse sivil toplum kuruluşlarında bulunduğum yöneticilik görevlerinden edindiğim tecrübeye dayanarak bir yönetici hitap ettiği topluluğa karşı görev ve sorumluluklarını yeterince ortaya koyamıyorsa başarılı değildir. Bizler bu bilinçle görev ve sorumluluklarımızı layıkıyla yerine getirerek esnafımızın yaşadığı sorunlara hassasiyetle yaklaşarak problemleri hep birlikte çözüme kavuşturmak için ekibimle beraber gayretlerimizi göstereceğiz.

Dokumacılar ve Tuhafiyeciler Odası’nda görev yaptığım dönem içerisinde esnafımızın her alanda kalkınmasını sağlamak amacıyla birçok yenilik ve gelişmeler gerçekleştirerek çalışmalarda bulunduk. Bunlardan örnek vermek gerekirse 2010 yılında Manisa bölgesinde Odamız tarafından ilk KOSGEB kursunu açarak 20’ye yakın kursiyerlerimizin projelerini bizzat yaparak esnaflığa adım atmasını sağladık. Esnaflarımızın kullanmış olduğu KOSGEB destek ve kredileri konusunda azami gayret göstererek bankalarda kullanılan kredilerde oluşan masraflar noktasında esnafımızın alın terlerini her zaman koruyarak yanlarında durduk.  Dert çekmeyen ne bilir dert çekenin halinden anlayışıyla her zaman esnafımızın sorunlarıyla hemdert olduk.

 Esnaf ve Sanatkarlar Odamızda 50’nin üzerinde farklı meslek grupları bulunmaktadır. Üyelerimizin göstereceği teveccühle göreve geldiğimizde meslek komiteleri oluşturarak yaşanan sorunların yakın takipçisi olacağız.  Yine esnaf ve sanatkarımızın çırak ve kalfa sıkıntısının giderilmesine yönelik projeler geliştirerek hem gençlerimizin yaşadıkları işsizliğin hem de esnafımıza nitelikli işçi bulma sıkıntısının aşılması için çaba göstereceğiz. Odamızda gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz diğer bir husus ise esnaflarımızın vergi, KOSGEB kredileri, İşkur, Avrupa Birliği projeleri, yeni girişimcilik, sosyal güvenlik, banka kredileri için yararlanacağı uzman bir muhasebeci desteği sağlamak olacaktır. Hepimiz biliyoruz ki hızla küreselleşen dünyada sadece ilçemizde değil ülkemizde ve birçok dünya ülkesinde küçük esnafımız her alanda sıkboğaz edilmektedir. Özelliklede sürekli değişen ve yenilen kanun ve yükümlülükler karşısında ezilen esnafımıza gerekli hukuksal tedbirlerin alınması noktasında çalışmalarımız olacaktır.

4 yılda bir yapılan bu seçimlerin demokratik bir hak olup esnaf sanatkara bir hizmet yarışı olduğunu bu seçimin kazananın esnaf sanatkarın olması temennisiyle 11 Şubat 2018 Pazar günü yapılacak olan genel kurula katılıp demokratik haklarınızı kullanmanızı dileyerek desteklerinizi bekliyor saygılarımı sunuyorum.

                               KULA ESNAF SANATKÂRLAR ODASI BAŞKAN ADAYI
                                                                 FEHMİ YILDIRIM

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.