“AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ”

“AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ”

ABONE OL
Haziran 6, 2021 16:21
“AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kula esnaf ve sanatkarlar odası başkanı Aytekin Şadan 11 Şubat 2018 Pazar günü yapılacak olan 19. Olağan Genel Kuruluna tüm üyelerini davet etti.

Yapılacak olan kongrede tekrar aday olacağını söyleyen Aytekin Şadan “Nasip olursa siz değerli üyelerimizin desteği ile bu göreve tekrar talibiz.” dedi

AHİ EVRAN FELSEFESİNİ DEVAM ETTİRİYORUZ.

Esnaf ve sanatkarlar odası başkanı Şadan “Buralar Sivil Toplum Örgütleri, bizler buraların kurucusu Ahi Evran felsefesi ile

Doğruluk, Dürüstlük ve Ahlaklı olma prensibi ile yönetmeye çalıştık, Esnaf ve sanatkarlar odamızı maddi çıkarlarımıza alet etmedik. Görev yaptığımız 4 yıl boyunca hiçbir üyemizi ayrım yapmadan, gönlünü, kalbini kırmadan elimizden geldiğince dertlerine derman olmaya, işlerini görmeye çalıştık.”dedi

230 KİŞİYE KOSGEB BELGESİ VERDİK

4 yıl gibi kısa sürede 8 adet KOSGEB Girişimcilik Kursu açarak 230 kişiye belge almasını sağlayarak Manisa’da Sivil Toplum Örgütlerinde rekor sayıya ulaştık. Devletimizin tanıdığı KOSGEB Faizsiz kredileri için odamızın personeli ile birlikte gece gündüz mesai yaparak üyelerimizin dosyalarını hazırlayıp hiçbir ücret talep etmeksizin kendi elimizle Manisa KOSGEB müdürlüğüne teslim ettik. dedi

ESNAF OLMAYAN ESNAFIN DERDİNDEN ANLAMAZ

Başkan Şadan Açıklamasının devamında “Esnaflık yapmayan, Vergi ödemeyen, sigorta primi vermeyen, hafta sonu veya ay sonu çalıştırdığı işçinin parasını düşünmeyen insan esnafın çektiği çileyi ve sıkıntıyı bilemez. 40 yıldır çarşıda, arastada ESNAF’ım, kapımıza gelen hiçbir üyemizi veya vatandaşımızı karşılıksız bırakmadık. Herkesin sorununa çare olmaya çalıştık. Dürüstlüğümüze, Doğruluğumuza ve Ahlakımıza asla leke getirmedik. Sizlerin temsilcisi olmanın hakkını vermeye çalıştık. Odamızın ve Makamımızın imkânlarını hiçbir zaman şahsi çıkarlarımıza alet etmedik. Gönüllülük esası ile bir karşılık beklemeden hiçbir ücret talep etmeden bu işleri yürüttük.

İlçemiz esnafının ve vatandaşımızın ufkunu açma, hemşerilerimizi yeni mekânlar ve imkânlar görme adına 30 un üzerinde Fuara katıldık, bu fuarlara odamız bütçesinden tek kuruş harcamadan gerçekleştirildi. Bu fuarlar sayesinde birçok üyemiz yeni teknojileri görme fırsatı buldu pek çok bayilikler aldı.

Son dönemde tanınan bir imkan ile kanayan yaramız olan USTALIK belgesi konusunda hızlı ve doğru hareket ederek Manisa’da bu konuda yol alan tek ilçe ve oda olarak ilk etepta 90 civarında üyemizi bu haktan faydalanabilme şansı bulduk.

ÜYELERİMİZİ VERGİ MUAFİYETİNDEN FAYDALANDIRDIK

Vergi dairesi müdürlüğü ile olan iyi ilişkilerimiz doğrultusunda ve  Devletimizin aldığı kararın birleşmesi sonucu Basit Usul Muhasebesini yaptığımız üyelerimizin tamamını vergi muafiyetinden faydalanmasını sağladık. Basit Usül üyelerimize çok düşük ücret karşılığında Muhasebelerini tutmaya devam ederek yardımcı olmaya devam ediyoruz.

Belirli zamanlarda sektörel sorunları konuşmak amacıyla özellikle kahveci, berber, kuaför , lokantacı ve fırıncı esnaflarımızla bir araya gelerek hasbihal toplantıları düzenledik ve çözümler ürettik.

HER ŞEY KULAMIZ İÇİN

Şadan Son olarak “Üniversite mezunu olamam sebebi ile ilçemizi üst kuruluşumuz olan Manisa Esnaf Sanatkarlar Odaları birliğinde en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Yaptığımız en önemli işlerden biride Kula’da faaliyet gösteren Tüm Sivil Toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri ve Kamu Yöneticilerimiz  ile uyum ve birliktelik içerisinde “Her şey Kula” sloganı ile ortak hareket ettik Kulamız için yapılan tüm etkinliklerde aktif görev üstlendik. Kula leblebisinin coğrafi işaret alması için Salihli Ticaret odamıza destek olduk ve neticesini en kısa zamanda beklemekteyiz Bu kapsamda 100 er gramlık 5000 adet leblebi tanıtım  paketleri yaptırarak gereken yerlere ulaştırmaya çalıştık bu sayede ilçemizin tanıtımına katkı sağlamış olduk. 4 Yıllık görev yaptığımız süresince İlçemizde her yıl yapılan Yunus Emre Anma programında ayrıca 4 Eylül Kulamızın kurtuluşuna Ahilik haftası törenlerine spor kulüplerimize ve en önemlisi Kula devlet hastanemize ihtiyaç olduğunda gerekli yardımları ve desteği verdik.

“Ayinesi İştir Kişinin Lafa Bakılmaz” prensibince bize sataşanlara hizmetlerimizle cevap vermeye, İhtiyaç anında esnafımızın sorunlarını çözmeye çalışarak yanında olduk. Bu kongrenin ilçemize Esnafımıza ve ülkemize hayırlar getirmesini dileriz hepinizin kongreye katılımlarınızı bekleriz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.