ANADOLU BASININ’DAN ZEYTİN DALI HAREKATI’NA DESTEK

ANADOLU BASININ’DAN ZEYTİN DALI HAREKATI’NA DESTEK

ABONE OL
Haziran 6, 2021 16:15
ANADOLU BASININ’DAN ZEYTİN DALI HAREKATI’NA DESTEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun  56 . Başkanlar konseyi Toplantısı Osmaniye’de yapıldı. Osmaniye’ye gelen TGF üyelerinden  bir gurup, Hatay’ın  Hassa ilçesine giderek Harekata Katılan Mehmetçiğe ve bölgede  görev yapan basın mensuplarını ziyaret ederek  destek verdiler.

Osmaniye’den  Haya ‘ın Hassa ilçesine giden Türkiye Gazeteciler Federasyonu  Heyeti, toplanma  merkezinde bulunan  Mehmetçik ve basın mensupları ile bir araya geldi. Burada bir açıklama yapan TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “Federasyonumuzun 56. Başkanlar konseyi Toplantısı için Osmaniye’ geldik. Bildiğimiz üzere  ülkemizin içinde bulunduğu durumu ve TSK’nın gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı’na desek vermek için  Gazeteci arkadaşlarımızla buruya geldik. Amacımız Mehmetçiğimize ve burada görev yapan basın mensubu meslektaşlarımıza destek vermektir. TGF olarak devletimizin Zeytin dalı Harekatı’nı sonuna kadar destekliyoruz. Bizler basın mensupları olarak devletimizin ve askerimizin her zaman yanındayız ve yanında olmayada devam edecegiz. Bu uğurda canımız da kanımız da vatanımıza feda olsun. Allah askerimizin yar ve yardımcısı olsun. Biz bu harekatın  Afrin ile sınırlı kalmamasını, ülkemizi tehdit eden unsurların tamamen temizlenmesi için sonuna kadar bu harekatın devam ettirilmesini  Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak destekliyoruz” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin oluşturduğu sınıra yakın bölgedeki merkezlerde görev yapan askerler ve basın mensupları ile de bir arayagelen TGF Heyeti, onlara başarılar diledi.

Hassa Belediyesi’ni de ziyaret eden TGF Heyeti, Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel’den  bilgi aldı. TGF Genel Başkanı  Yılmaz Karaca, ziyaretin anısına Demirel’e plaket takdim etti.

Demirel de 56. Bakaşkanlar Konseyi toplantısı için Osmaniye ye  gelen  F G F  üyelerinin bölgemize yapmış pldukları bu anlamlı ziyaretten dolayı  kendilerine teşekkür ediyorum diyen Haasa  Belediye Başkanı günün anısına TGF Başkanı Yılmaz  Karaca’ya belediyenin plaketini takdim etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.