MARDİN-KULA OSB DAYANIŞMASI

MARDİN-KULA OSB DAYANIŞMASI

ABONE OL
Haziran 6, 2021 16:38
MARDİN-KULA OSB DAYANIŞMASI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kula Belediye Başkanı  Hüseyin Tosun, Mardin Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek karşılıklı dayanışma ve işbirliği teklifinde bulundu.

  Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun Mardin Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Nasır Duyan ve yönetimini ziyaret etti. Mardin ve Kula Organize Sanayi Bölgelerinin yatırımlarda karşılıklı tavsiye ve dayanışma  içinde olmaları kararlaştırıldı. Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M.Ali Tutaşı, Kızıltepe Ticaret Odası Başkanı Mahmut Dündar, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı İsa Tunç ve Bulgur Sanayicileri Derneği Başkanı Faysal Sun, karşılık dayanışmanın önemine değinerek, Mardin’deki yatırımlar hakkında görüşlerini dile getirdi. Dicle Kalkınma Ajansı ve Artuklu Üniversitesi Rektörlüğünden gelen öğretim görevlileri, Mardin ve Kula OSB Dayanışması için yapılacak projelere de üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını dile getirdi

 Kula Belediyesi ile karşılıklı yatırım ve ve tavsiye işbirliği içine girmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren  Mardin OSB Başkan Vekili Nasır Duyan” Ege Bölgesinde yatırım yapan çok sayıda Mardinli hemşerimiz var. Kula’ya yatırım yapmalarını tavsiye edeceğiz. Karşılık deneyim ve yatırım fırsatlarını paylaşmaya hazırız. En yakın zamanda Kula Belediyesini ve  Kula OSB’sini yatırımcı arkadaşlarımızla ziyaret edeceğiz. Karşılıklı yönlendirmelerimiz her iki OSB’ye yarar sağlayacağına inanıyorum” dedi.

OSB Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Karaboğa, son dönemlerde  istihdam oluşturucu yatırımlardan yana tercih kullandıklarını söyledi.

  Başkan Tosun; “Kula, Yatırım Yapılmaya Hazır”

Kula Belediye Başkanı ve Kula OSB Yönetim Kurulu Başkan Hüseyin Tosun, Kula‘nın son dönemlerde sanayileşme noktasında önemli gelişmeler kaydettiğini ifade ederek “Kula Belediye başkanlığı görevine geldiğimiz 2014 yılından beri ilçemizin dinamiklerini değerlendirerek yatırım atağına geçtik.  Mardinli İş İnsanı Hayrettin Akar ile Belediyemiz işbirliğinde hayata geçirdiğimiz ‘1750 Kişilik Tekstil Fabrikası’ en önemli yatırımımız oldu. Bu sayede Kula’da işsizlik sorununu büyük ölçüde çözerek dışa göçü önledik. Kula’da istihdam alanlarını arttırarak toplumun her kesimine erkeğinden kadınına gencinden yaşlısına, üniversite mezunundan ilkokul mezununa, nitelikli elemanından ara elemanına her bir hemşehrimizin çalışma ortamı olacak yatırımları önemsiyoruz. İlçe olarak sağlık ve eğitim tesisleri ile işgücü yerleşim birimlerine çok yakın konumu ve ulaşım kolaylığı ile sanayicilere rahat bir çalışma ortamı sunacak her imkan ve altyapıya hazırız. Kula’ya yatırımcıları bekliyoruz” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.